Blog

Mezar Bakım Hizmeti Nedir?

Mezar Bakım Hizmetleri Nedir?

Mezar Bakım Hizmetleri, hangi dine ve hangi mezhebe ait olursanız olun ihtiyaç duyulan hizmetler arasında gelmektedir. Özellikle Konya gibi büyük şehirlerde günün yorgunluğu, hayatın stresi derken yaşayanların bile birbirini ziyaret etmesi zor bir şehirde mezlarlıklarla bir türlü ilgilenilememektedir. Bu ölen kişileri önemsememek değil sadece bu bakımın herkes tarafından kolay kolay yapılamayacağından kaynaklanmaktadır. Herkes mezarlık ziyaretinde ölmüşlerinin mezarlığının bakımlı olmasını diler. Mezar taşı temiz, üzerinde mevsim çiçekleri açan bir mezarlığın belki ölüye faydası olmayabilir ama manevi olarak size huzur verecektir. Mezar bakımları bu yüzden özellikle toplumumuz için çok önemlidir.

Mezar Bakım Hizmetleri Nasıl Yapılır ?

Mezar bakım hizmetleri kapsamında, mezar bakımı öncelikle bu işte uzman kişiler tarafından yapılmaktadır. Mezar bakım hizmetlerinin birkaç farklı şekli bulunmaktadır. Bunlardan birincisi, genel temizliktir. Konya mezar temizliği yapılırken öncelikle yabani otlar temizlenir, toprakta azalma varsa o tamamlanır. Bundan sonra ise mezar taşının temizliğine sıra gelmektedir. Mezar taşları mezarın temizliğine göre ya su jeti ile yada özel fırçalar ile beyazlatılır. Aynı zamanda mezar taşı üzerindeki boyalarda bir yıpranma varsa, o yazılar da tekrar üzerinden geçilerek boyalanır. Daha sonra çiçeklendirme işlemine geçilir. Mezarın üzeri mevsim çiçekleri ile donatılır. Bu işlemlerden sonra istenilirse mezar sahibine, mezarın son fotoğrafı atılabilir.

Mezar Bakım Hizmetleri Hangi Periyotta Yapılır ?

Konya da mezar bakım hizmetleri aslında yıllık anlaşmalar ile yapılmaktadır. Yıllık mezar bakım hizmeti kapsamında üzerinde anlaşılan mezara belli dönemlerde gidilir, mezarın genel bakımı yapılır, mevsim çiçekleri ile çiçeklendirilir. Bu şekilde mezarınız yıl boyunca gelecek ziyaretçiler için hazır olmuş olur. Özellikle bayramlardan önce yapılan bakımlar ile arife günkü ziyaretlerde veya sene-i devriye ziyaretlerinde mezarlık tüm ziyaretçiler için hazır sayılır. İsterseniz bu mezar bakım hizmetini sadece özel günler için talep edebileceğiniz gibi günlük olarak da talep edebilirsiniz. Sizler her ne kadar uzakta olursanız olun ölmüşlerinizin mezarlığı her zaman bakımlı olacağına emin olabilirsiniz.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı